Top 40 meest gebruikte WordPress Plugins – Sep. 2015

Wij hebben bij Savvii onderzoek gedaan en uitgevonden wat de meeste gebruikte WordPress plugins op dit moment zijn. We hebben ook gekeken naar het totaal aantal downloads en de beoordelingen. De meeste gebruikte plugin van het moment is de anti-spam plug-in Akismet. De tweede plek wordt ingenomen door Jetpack, op de voet gevolgd door Yoast SEO op nummer drie.

De Top 40 meest gebruikte WordPress plugins:

PositionPlugin NameDownloads Last MonthDownloads AlltimeRating
1Akismet1053253360426074,8
2Jetpack by WordPress.com793131191865264
3Yoast SEO781794218612144,5
4Wordfence Security65077591556364,9
5WooCommerce - excelling eCommerce484072100837344,5
6All in One SEO Pack362596244315784,4
7TinyMCE Advanced30014461569714,5
8WP Super Cache24981482554904,2
9WordPress Importer242539114914923,2
10NextGEN Gallery227178136199643,1
11Black Studio TinyMCE Widget20717024195974,7
12MailChimp for WordPress20174521674014,9
13Google Analytics Dashboard for WP19895337856244,4
14Google Analytics by Yoast196052101463764
15Page Builder by SiteOrigin19137324526794,7
16iThemes Security (formerly Better WP Security)17938853605784,7
17UpdraftPlus Backup and Restoration17781931380174,9
18Redirection17503028768474,2
19The Events Calendar17429621761464,6
20WPtouch Mobile Plugin15679779582453,5
21Duplicator14459720559894,9
22MailPoet Newsletters13483040516104,8
23Advanced Custom Fields13435640151034,9
24Meta Slider13121927522564,8
25Gallery13080715310164,6
26Google XML Sitemaps111596174975344,9
27Shortcodes Ultimate11036918851924,8
28WP-PageNavi10144561033824,7
29AddToAny Share Buttons9584443530324,7
30BackWPup Free - WordPress Backup Plugin9530419981993,9
31Fast Secure Contact Form8815159427454,7
32Captcha by BestWebSoft8145831028954,5
33Regenerate Thumbnails7236023159514,8
34Multibyte Patch6862217661425
35InfiniteWP Client6605113869994,6
36Disable Comments6584820368694,9
37User Role Editor6252520804904,8
38Really Simple CAPTCHA6177337004864,2
39Contact Form by BestWebSoft5759832811793,7
40TablePress5447511529815

Plugins per categorie

Weinig verrassend heeft het grootste aantal plug-ins uit de Top 40 (17) als doel de functionaliteit en gebruiksvriendelijkheid van de WordPress back-end te verbeteren. Het aantal beveiligingsgerelateerde plug-ins is zorgwekkend: 20% van de plug-ins uit de Top 40  gaat over het verbeteren van de beveiliging, back-ups en het bestrijden van spam. Slechts een klein aantal plug-ins hebben een visuele of functionele impact voor de bezoeker.

Meest gebruikte WordPress Plugins Top 40 per categorie

“Het hoge aantal van security en backup plugins in de Top 40 meest gebruikte WordPress plugins, lijkt er op te wijzen dat WordPress niet erg veilig is in de perceptie van de gebruikers. Wij ervaren WordPress als zeer veilig, het niet updaten van plug-ins is de voornaamste reden voor problemen. We zijn in elk geval blij om te zien dat vrijwel alle plug-ins  in de Top 40 actief geüpdatet worden.”
– Alexander van Steen, systeembeheerder bij Savvii.

Als je kijkt naar beveiliging, dan is het belangrijk dat een plug-in actief geüpdatet en ondersteund wordt. De developers van de meest gebruikte plugins zijn zeker actief betrokken. 80% van de top plugins zijn geüpdatet in de laatste maand en slechts één plug-in is niet geüpdatet in 2015.

Support

Van alle Top 40 plug-ins  is 44% van alle support threads op wordpress.org opgelost in de laatste twee maanden. Dit laat zien dat een groot aantal van de plug-in developers kiest voor een ander kanaal om support aanvragen af te handelen. Enkelen handelen support aanvragen überhaupt niet af tenzij je een premium versie bezit.

Momenteel hebben slechts 17 plug-ins meer dan 1 miljoen actieve installaties (1 van buiten de Top 40).

Dit onderzoek is uitgevoerd door middel van een analyse over het aantal downloads van plug-ins in de WordPress.org repository in de afgelopen 4 weken.

Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Facebook

Reageer

(wordt niet getoond)(wordt niet getoond)
(wordt niet getoond)
* verplichte velden

Terug naar overzicht

Wij werken met:

  • rackspace_savvii
  • New Relic
  • nginx_savvii
  • Varnish
  • Mandrill
  • Freshdesk